Замінований рай

Володимир Базилевський. Замінований рай

Мова: Українська
Рік видання: 2018
Кіл-ть сторінок: 368 с.: іл.
Обкладинка:тверда

«Замінований рай» — книга добірок, оприлюднених у періодиці й частково доповнених при упорядкуванні рукопису. І — остання складова трикнижжя знаного поета: «Лук і ліра», «Повітря резервацій», «Замінований рай». Книга в книзі — Вірші з архіву».

 

 

 

 

 

 

Український формат

Павло Мовчан. Український формат: збірник статей, есеїв, виступів

Мова: Українська
Рік видання: 2018
Кіл-ть сторінок: 620 с.
Обкладинка: тверда

Збірник статей, есеїв, виступів «Український форма» охоплює драматичне українське двадцятитриріччя (1995—2018 рр.) в яке вписана діяльність відомого українського політика, громадського діяча, голови ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка Павла Мовчана. Як триває становлення гуманітарного простору незалежної України, чи достатньо уваги приділяє йому державна влада, як діє «Просвіта» в умовах постійно загроженої національної духовності — про це йдеться в цьому своєрідному щоденнику, поданому в хронологічному порядку. Це й прогностичне попередження, й аналітична оцінка, і панорамне бачення національних проблем.

  

 

Копана гора

Василь Клічак. Копана гора: лірика

Мова: Українська 
Рік видання: 2017
Кіл-ть сторінок: 200 c. 
Обкладинка: тверда

 

Поет завше перебуває у пошуку заповітних скарбів — невтомний аргонавт, що, переборюючи штилі і шторми, прагне досягти омріяного берега, де нарешті знайде золоте руно. Сьогодні нових аргонавтів побачив поет Василь Клічак, який, вступивши у пору життєвої і творчої зрілості, збагнув, що найбільший скарб закопаний якраз на горі його дитинства, яка так і називається — Копана гора. Вона береже не тільки казки отроцтва і легенди юності, а й золото життєвої правди багатьох поколінь співвітчизників автора. І його щире золото.

 

  

 

 

Вздовж дарованих Божих днів: лірика

Василь Клічак. Вздовж дарованих Божих днів: лірика

Мова: Українська
Рік видання: 2015
Кіл-ть сторінок: 280 с. : іл.
Обкладинка: тверда

 

Кожна людська доля сьогодні мічена здобутками і втратами, вписаними в український контекст часу, та не кожна людина їх помічає. Для цього існують такі поети, як автор цієї збірки Василь Клічак: особлива, без надриву сповідальність, довірливість і душевна теплота дають можливість його читачам знайти відповіді на нелегкі питання, що закорінені і в пласти історичного буття, і в неперебутні чуття любові, дружби, співчуття.Тернистий шлях до читача

Володимир Біленко. Тернистий шлях до читача. Як в Україні видавалися книжки Василя Симоненка. Погляд у 60–80-і рр. ХХ століття.

Мова: Українська
Рік видання: 2016
Кіл-ть сторінок: 128 с.: іл.
Обкладинка: м'яка

 

У книжці простежуються деякі аспекти видання збірок В. Симоненка «Тиша і грім» (1962), «Земне тяжіння» (1964), «Поезії» (1966), «Лебеді материнства» (1981), «Поезії»
(1984). Автор — однокурсник В. Симоненка і колишній видавець, прямо причетний до підготовки і випуску деяких із названих книжок знакового поета-шістдесятника.
Зіставляючи публікації різних авторів, їхні коментарі, спогади з листами самого В. Симоненка, спираючись на власні спостереження і згадки, В. Біленко суттєво поповнює
інформацію з означеної теми, подає свої уточнення, спростовує деякі версії, а то й вигадки.
Книжка розрахована на всіх, хто цікавиться особистістю і творчою долею В. Симоненка, і знадобиться дослідникам і видавцям майбутнього академічного видання його творів.